Főoldal | Profilom | Regisztráció | Kilépés | Belépés
Belépési neved: Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: borbolya  
Fórum » Apróságok fórum » Mi jut eszedbe? » Videók (Néznivalókról)
Videók
borbolyaDátum: Szombat, 2010-10-23, 07:48:00 | Üzenet # 1
Hadnagy
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 41
Hírnév: 0
Állapot: Offline
feerke küldött három linket, amelyek a youtube-ra visznek, és három "magyar népmesét lehet megnézni, ha rájuk kattintasz.

Az elérhető linkeket itt találod.

Nekem sok minden eszembe jutott ezekről a videókról.
Bár nagyon szerettem ezt a sorozatot, azért mindíg megdöbbentem a rajzokon, és bevallom, hogy sok évvel ezelőtt nem is értettem, hogy miről szólnak a képek. Ha egész őszinte vagyok, - és én mindíg az vagyok - tulajdonképpen ha nem hallom a szöveget a mesemondótól, szerintem, még a mai napig sem érteném a meséket a rajzok alapján.
A mesélő (Szabó Gyula) érdeme volt, hogy mégis érthetőek és élvezhetőek voltak a filmek.

Ami ezekben a "feldolgozásokban" megfogott, az a beszélő tehetsége. Nem tudom, a szavak mennyire spontán jöttek, vagy a gondolatok mennyire maguktól "robbantak" ki a srác fejéből, de nagyon tehetségesnek tartom.
Mindíg is szerettem ezt a stílust, mert nagyon szórakoztatónak találom, amikor a képeken régi történetet látok, a szöveg pedig nagyon is a mai szóhasználattal épül fel. Ez az ellentmondás tetszik a Gyalog galopp, vagy a Brian élete filmekben is a legjobban. Persze lehet sorolni még ezeket, de hirtelenjében ez a kettő jut eszembe, mert a mai napig is nagyokat tudok röhögni rajtuk. biggrin


borbolya
 
borbolyaDátum: Szerda, 2010-12-29, 16:14:25 | Üzenet # 2
Hadnagy
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 41
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Saját készítésű videóm biggrin Szeretettel, neked! biggrin



borbolya
 
borbolyaDátum: Péntek, 2011-01-14, 14:14:57 | Üzenet # 3
Hadnagy
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 41
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Annyira szépek voltak a téli képek, amiket papaniko küldött nekem, hogy eszembe jutott róla egy dal, amit mostanában nem hallottam. Nosza, összerittyentettem egy kis nézni és hallgatni valót nektek. Szeretettel küldöm!



borbolya
 
borbolyaDátum: Kedd, 2011-07-19, 14:07:32 | Üzenet # 4
Hadnagy
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 41
Hírnév: 0
Állapot: Offline
TÁMOGATHATOD AZ OLDALT! FRISSÍTÉS UTÁN KATT A VIDEÓKRA! KÖSZI!



borbolya
 
Fórum » Apróságok fórum » Mi jut eszedbe? » Videók (Néznivalókról)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:


Flag Counter